Corey Cole בראיון בלעדי על Hero-U


03/05/2019

תמונת כתבה

ביולי 2018 יצא משחק הרפתקאות פרי פיתוחם של Lori & Corey Cole - בעל ואישה, אשר יצרו משחקים מצליחים עבור חברת Sierra כמו סדרת Quest for Glory האגדית, Mixed-Up Mother Goose ו-Castle of Dr. Brain. המשחק, הוא מיזם Kickstarter שגייס מעל ל-400,000$ אשר שם אתכם בנעליו של שון אוקונר – נער מקסים וחכם ממוצא אירי, שגדל בעוני ומאמין שהדרך היחידה שלו לשבור את המעגל הזה היא להפוך לגנב מקצועי. אנחנו שמחים להביא לכם כאן ביקורת קצרה למשחק לצד ראיון אישי עם Corey Cole.


לאחר שהוא נתפס ב"עבודה" הראשונה שלו, שון ניצל ממאסר על ידי כך שהוא נרשם ללימודים באוניברסיטת Hero-U אשר שוכנת בטירה מסתורית ובה גם מתרחשת רוב עלילת המשחק. סדר היום שלכם כולל לימודים, ארוחות, חיים חברתיים והתגנבות בקמפוס. אתם תמצאו עצמכם חוקרים חדרים כמו מרתף יינות עתיק, מגורים, חדר אוכל, ספריה, מערות סודיות ועוד. המשחק משלב בין סגנון ה-Point & Click לבין RPG. לדמות שלכם יש מגוון יכולות שתוכלו לשפר, לדוגמה Lock Picking. שפרו את היכולת שלכם לפרוץ מנעולים ותוכלו לגשת לאזורים חדשים במשחק.

אביו של שון נעלם כאשר הוא היה צעיר מאוד ומאז גדל בחיק אמו. תוך שהוא לומד ב-Hero-U, שון יתחיל לגלות דברים מעניינים אודות אביו.
עליכם יהיה לחשוף סודות ולהילחם במפלצות שונות, תוך שאתם משפרים את היכולות של הדמות שלכם ומנהלים את אורח חייכם באוניברסיטה. ממשק המשתמש נוח, זמני הטעינה קצרים והפסקול המעולה של המשחק יכניס אתכם עמוק לאווירה מסתורית.

אחד הדברים הנהדרים ששמחנו לגלות במשחק הוא אזכורים רבים לסדרת Quest for Glory. החל בלבוש של הדמות הראשית ועד אפשרויות שונות במשחק. בנוסף, קיימות בדיחות מסרטים כמו "בחזרה לעתיד".

ראיון עם Corey Cole

מדוע יצרת את המשחק?

שילוב של גורמים הוביל ליצירת המשחק Hero-U: Rogue to Redemption. אחרי ש-Tim Schafer הצליח בענק עם מיזם ה-Kickstarter שלו: “Double Fine Adventure”, מעריצים רבים המליצו לנו להרים מיזם משלנו. היו לנו כבר תוכניות ליצור משחק שמבוסס על "How to be a Hero" שהפך ל-“The School for Heroes”. ואז, מעריץ ומפתח משחקים אוסטרלי הציע לנו לעבוד יחד בכדי להוציא את המשחק. זה היה נראה כמו רעיון טוב ודרך טובה להרוויח קצת כסף, היות ולא עבדתי מספר שנים והקופה החלה להתרוקן. כמובן שעדיין לא ראינו כסף אמיתי כי כולו הלך לצוות הפיתוח שעבד עליו יותר מחמש שנים אחרי שהתחיל מיזם ה-Kickstarter שלנו.

באיזו שפת תיכנות וכלים השתמשתם ליצירת המשחק?
Unity3D ו-C#. זוהי סביבת הפיתוח המקורית שבה השתמשנו. בנוסף, השתמשנו במערכת סקריפטים ייעודית בשם Composer שמשתלבת לתוך Unity. ברוב המקרים, פיתוח של שפת סקריפטים ייעודית על ידי צוות קטן עלול להיות רעיון גרוע, אבל במקרה שלנו הכלי עשה בדיוק את מה שהיינו צריכים למשחק.

האם המשחק מכיל Easter Eggs?
Easter Eggs? כמובן, והרבה! מהם? ובכן, אם אגלה לך לא יהיו הפתעות 😊. כמו עם הרבה מהמשחקים שלנו, Hero-U מכיל הרבה משחקי מילים ורוח שטות. דאגנו להסתיר הרבה אזכורים למשחקים הקודמים שלנו, לשירים ועוד.

מהן התקוות שלכם מהמשחק?
התקווה החשובה ביותר עבורנו היא ליצור משחק טוב, שעומד בסטנדרטים עכשוויים ועונה על הציפיות של המעריצים של המשחקים הקודמים שלנו. מהמשוב שקיבלנו מבודקי המשחק, הצלחנו להשיג זאת. בודק אחד אמר לנו "You hit the ball out of the park" ואחרים חילקו לנו מחמאות דומות.
אנחנו מקווים גם להפוך את המשחק לסדרת משחקים. תקווה זו תלויה בהצלחת המשחק הראשון. גייסנו יותר מ-500,000$ משני מיזמי Kickstarter אך העלות הכוללת הייתה קרובה ל-1,500,000$. אנחנו צריכים למכור מספיק עותקים כדי לשלם את כל ההלוואות, למלא מחדש את קופת הפנסיה שלנו שבה השתמשנו כדי להוציא את המשחק ואם יישאר משהו אולי גם נוכל לפתח את המשחק הבא. אנחנו לא צריכים להתעשר מהמשחקים האלה, אבל אנחנו כן צריכים להימנע מלאבד את הבגדים שלנו. שוק משחקי האינדי קשוח מאוד ואין לנו שום ערבות שהמשחק יגיע להרבה שחקנים, אפילו אם הוא טוב כמו שהבודקים שלנו מספרים לנו.

האם בפיתוח המשחק השתתפו עובדים לשעבר של חברת Sierra?
קיבלנו הרבה אהבה מ-http://larrylaffer.net.
בנוסף, Ken Williams (מייסד חברת Sierra) שלח מייל לרשימת התפוצה שלו מ-Sierra על מנת לקדם את המיזם שלנו. קיבלנו מידע מ-Chris Pope ממיזם SpaceVenture וגם מ-Robert Holmes.
למען האמת, בצוות היה גם Terry Robinson – הוא היה המעצב הראשון שלנו וכרגע אנחנו מעסיקים גם את Josh Mandel בתור כותב.

אתה ולורי ידועים בתור היוצרים של הסדרה האגדית Quest for Glory. האם אתם רואים את Hero-U בתור משחק ההמשך של הסדרה באופן כלשהו?
Hero-U הוא לא Quest for Glory. הוא מתרחש באותו עולם, אבל בעצם מדובר בעולם פנטזיה. יש אזכורים ל-Quest for Glory, אלו התווספו בעיקר על ידי אנשים שתרמו למיזם ב-Kickstarter. המשחקים כן דומים אחד לשני בז'אנר והסגנון. שניהם תערובת של משחק תפקידים והרפתקאות. יש דגש רב יותר על RPG ב-Hero-U, במיוחד לאור העובדה שיש הרבה ציוד בו ניתן להשתמש. כמו כן, מערכות יחסים הרבה יותר חשובות ב-Hero-U מאשר ב-Quest for Glory – כל דמות במשחק מעריכה את Shawn באופן מסוים. בנוסף, יש פחות חידות אבל השחקן צריך לחקור ולסייר יותר. העלילה הרבה יותר מורכבת וקיימים דיאלוגים רבים ב-Hero-U בהשוואה ל-Quest for Glory.

כל משחק של בסדרת Quest for Glory מבוסס על מיתולוגיה, עונת שנה, יסוד ואחד הכיוונים משושנת הרוחות. האם Hero-U הוא גם כזה?
לא, hero-U לא מייצג עונות, יסודות וכו'. יש במשחק חגים חשובים כמו חופשה מבית הספר, ערב המתים ועוד. כנראה שכל משחק בסדרה ייצג חלק אחר בשנה הקלנדרית. Hero-U מתוכנן עם עלילה נסתרת שתתפרס על כל המשחקים בסדרה. חלק מהדמויות שהשחקן יפגוש ה-Rogue to Redemption יהיו חשובות יותר במשחקים הבאים. פעולות ובחירות שהשחקן בחר במשחק הראשון ישפיעו על המשחקים הבאים.

מה תוכל לספר לנו על הדמות הראשית במשחק Hero U?
בשונה מ-Quest for Glory, השחקן מגלם דמות קבועה בכל משחק Hero-U. עובדה זו מאפשרת לנו לייצר שיחות ובחירות עמוקות יותר. ב-Hero-U: Rogue to Redemption הדמות הראשית היא Shawn O’Conner – נער צעיר וג'ינג'י ממוצא אירי שגדל בעוני. בתחילת המשחק, Shawn מאמין שהדרך היחידה שלו לצאת מהעוני היא על ידי כך שיהפוך להיות גנב מקצועי. לאחר שהוא נתפס ב"עבודתו" הראשונה, Shawn יכול לבחור האם להמשיך כגנב או להפוך לגיבור. אביו של Shawn נעלם כאשר Shawn היה צעיר מאוד. מאז, אמו גידלה אותו. במהלך השיעורים בבית הספר, הוא יגלה משהו חשוב אודות אביו הנעדר.

סיכום שלנו:


Hero-U: Rogue to Redemption הוא שילוב מוצלח של משחק בסגנון פוקימון באווירת הארי פוטר אשר מכיל אזכורים לסדרת Quest for Glory. המשחק משאיר טעם של עוד ואין ספק שהושקעו בו הרבה משאבים, מחשבה ואהבה. חשוב לזכור שמדובר בפרויקט שמבוסס על Kickstarter ולא משחק עתיר תקציבים.
אם אהבתם את סדרת Quest for Glory ואתם אוהבים משחקי הרפתקאות ותפקידים, אין לנו ספק שתתאהבו במשחק במהירות.


קישור לרכישה

אזור חברים


הרשמההרשמה

התחברותכניסה

עקבו אחרינו

פייסבוק

עדכוני משחקים

התווסף מסמך למשחק California Games

התווסף מסמך למשחק California Games

התווסף מסמך למשחק California Games

התווסף מסמך למשחק California Games

התווסף מסמך למשחק California Games