נמלולים והפתעות מחשבת


12/08/2017

תמונת כתבה

הנמלולים (Lemmings) היה אחד המשחקים המוכרים והפופלריים ביותר בישראל ובעולם בתחילת שנות התשעים. השבוע בעקבות הפניה של חבר יקר, הצלחנו להשיג עותק של המשחק בעברית. כשפתחנו את הקופסה של המשחק ביחד, גילינו הפתעה נעימה במיוחד: עלונים שיווקיים למגוון משחקי מחשבת, ביניהם הנסיך הפרסי, וטייס קרב – סימולטור F-16 פופלרי מאוד באותה תקופה (1991).
חברת מחשבת עסקה לא רק בייבוא של משחקי מחשב, אלא גם בתרגום של חלק מהמשחקים לעברית. כך לדוגמה, האורגים (Loom) היה משחק המחשב הזר הראשון שהציג עברית על המסך. בנוסף לאורגים, מחשבת תרגמה גם משחקים כמו רצח במיאמי, שוליית המכשף, גובלינים ועוד.

לאלו מכם שלא מכירים, הנמלולים היא סדרת משחקי אסטרטגיה וחשיבה שבה על השחקן להציל יצורים קטנים עם שיער ירוק ולהוביל אותם לביתם. במשחק זה, הראשון בסדרה, ישנם 120 שלבים. היצורים פשוט הולכים ישר ובמעין עיוורון, בתקווה שיגיעו לחוף מבטחים. לרוע מזלם, עולמם כולל מלכודות, עליות, ירידות תלולות, נהרות וכו. במהלך המשחק, תוכלו לתת לחלק מהנמלולים הקטנים יכולות מיוחדות כמו טיפוס, חפירה וציפה כך שיוכלו להתגבר על המכשולים שעומדים בדרכם.

מאחורי שלב 21 במשחק ישנו סיפור די מעניין. Mike Dailly, מייסד חברת DMA Design שפיתחה את משחק, מספר שבחברה קיבלו תגובות זועמות מהציבור לגבי שלב 21. שלב זה מאויר במספר “666” הידוע כקשור לשטניזם. התגובות היו כה קשות עד שבגרסאות מסוימות של המשחק השלב הוחלף בשלב אחר. Mike מספר שבמקור הוא ניסה בכלל ליצור שלב שמאופיין בספרות 555 אבל הוא לא הצליח לגרום לשלב לדרוש הצלה של 55% מהנמלולים מבלי לשנות את מספר הנמלולים. לפיכך, הוא פשוט שינה את השלב ל-666.כאמור, מעבר למשחק הנחמד שהתווסף לאוסף המוזיאון, הקופסה כללה בתוכה מגוון עלונים מגניבים במיוחד שמטרתם הייתה לשווק את מגוון משחקיה של "מחשבת" באותה התקופה.

מקווים שנהנתם מהכתבה. יש לנו עוד המון עדכונים מרגשים בקרוב.

אזור חברים


הרשמההרשמה

התחברותכניסה

עקבו אחרינו

פייסבוק

עדכוני משחקים

התווסף מסמך למשחק California Games

התווסף מסמך למשחק California Games

התווסף מסמך למשחק California Games

התווסף מסמך למשחק California Games

התווסף מסמך למשחק California Games